სასათბურე მეურნეობის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში იძულებით გადაადგილებული პირების განაცხადების მიღება დაიწყო
გაცნობებთ, რომ სსიპ - დევნილთა, ეკომიგრანტთა და საარსებო წყაროებით უზრუნველყოფის სააგენტომ დაიწყო „სასათბურე მეურნეობების მხარდაჭერის საგრანტო პროგრამის“ განხორციელება, რომლის ფარგლებში, დევნილების
ნაკრას ადმინისტრაციულ ერთეულში 51 227 მ3 ლოდნარის მოპოვება
გაცნობებთ, რომ „გარემოსდაცვითი შეფასების კოდექსის“ შესაბამისად, დაგეგმილი საქმიანობისთვის (მესტიის მუნიციპალიტეტში, ნაკრას ადმინისტრაციულ ერთეულში, 51 227 მ 3 ლოდნარის მოპოვება) გარემოზე ზემოქმედებ
მიწის სისტემური რეგისტრაციის საკადასტრო სამუშაოების მონაცემები საჯაროდ გამოქვეყნდა
2025 წელს ჩატარებული მიწის სისტემური რეგისტრაციის საკადასტრო სამუშაოების მონაცემები საჯაროდ გამოქვეყნდა.
ცვლილება ქვესადგურის „იდლიანი 500“-ის მშენებლობის და ექსპლუატაციის გზშ-ის ანგარიშთან დაკავშირებით
სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის“ მიერ მესტიის მუნიციპალიტეტში 500/110/35/10 კვძაბვის ქვესადგურის „იდლიანი 500“-ის მშენებლობა და ექსპლუატაცია გზშ-ის ანგარიშთან დაკავშირებული წერილობითი შე
მესტიის მუნიციპალიტეტის მერიაში ანაზღაურებადი სტაჟირების სამთავრობო პროგრამა დაიწყო!
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის გადაწყვეტილებით, 2025 წლის პირველი სექტემბრიდან საჯარო დაწესებულებებში, ასევე, საჯარო დაწესებულებების სისტემაში შემავალ საჯარო და კერძო სა
მესტიის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე წინასაარჩევნო კამპანიის (აგიტაციის)ჩატარებისათვის გასატარებელი ღონისძიებების შესახებ
მესტიის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს განკარგულებას (Nგ-135.135252232/11.08.2025) საქართველოს ორგანული კანძაბვის ქვესადგურის „იდლიანი 500“-ის მშენებლობისა და ექსპლუატაციის პროექტის გარემოზე ზემოქმედების შეფასების ანგარიშის განცხადება
გაცნობებთ, რომ 2025 წლის 25 ივლისს სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემამ“ სსიპ გარემოს ეროვნულ სააგენტოში წარადგინა მესტიის მუნიციპალიტეტში 500/110/35/10 კვ ძაბვის ქვესადგურის „იდლიანი 500“-ის